content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

wymiany do usa
Lifestyle Praca

Dlaczego warto skorzystać z możliwości wymiany do USA?

Zdecydowana większość absolwentów uniwersytetów miło wspomina studia. Jest to bowiem nie tylko czas nauki, ale także zdobywania doświadczenia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego, czas nowych znajomości, pierwszych większych sukcesów i porażek, czas wymiany myśli i szukania swojego dorosłego „ja”.

Wielu studentów w czasie nauki na uniwersytecie decyduje się na wzięcie udziału w międzynarodowej wymianie. Takie doświadczenie niesamowicie wpływa na studenta nie tylko ze względu na zdobytą wiedzą, ale także doświadczanie nowych rzeczy. Studenci zwykle udają się na wymiany do krajów europejskich. Niemniej jednak wymiany do USA są także jak najbardziej możliwe, choć w tym przypadku trzeba nastawić się na załatwianie wielu spraw formalnych. Nie należy się tym jednak zniechęcać bowiem uczestnictwo w wymianie do USA to niesamowite doświadczenie.

Wymiany do USA – jak zorganizować wyjazd

Z pewnością każdy student słyszał o wymianie studentów pod patronatem programu Erasmus. Wyjazdy „na Erasmusa” często organizowane są pomiędzy partnerskimi uczelniami na terenie Europy.

Istnieje jednak wiele programów, które oferują studenckie wymiany do USA. Najlepszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, na czym polega taka wymiana, jest udanie się do dziekanatu lub biura współpracy międzynarodowej na swojej uczelni. Bardzo często zdarza się, że nawet jeśli dana uczelnia nie organizuje oficjalnej studenckiej wymiany do USA, wyjątkowo zaangażowany student, któremu naprawdę zależy na zdobyciu doświadczenia w Ameryce, jest w stanie z pomocą pracowników uczelni zorganizować taki wyjazd.

Dlaczego warto wziąć udział w wymianie do USA?

Lista korzyści płynących ze wzięcia udziału w studenckiej wymianie do USA jest naprawdę długa. Po pierwsze jest to idealna okazja do podszlifowania swoich umiejętności językowych lub jeśli już takowe posiadamy – do przetestowania ich w praktyce.

Po drugie, codzienna, amerykańska rzeczywistość jest dla wielu studentów czymś zupełnie nowym. Oczywiście każdy przed wyjazdem zdaje sobie sprawę z tego, czego może się spodziewać. Niemniej jednak jest ogromna różnica między tym, co oglądamy na szklanym ekranie, a tym, czego doświadczamy w rzeczywistości. Aby przekonać się o tym, jak wygląda życie w Ameryce, najlepiej jest udać się tam osobiście i zobaczyć to na własne oczy.

Wymiany do USA to także niesamowita okazja do zawarcia nowych, międzynarodowych znajomości. Jak mówi stare porzekadło: „współpraca zawsze popłaca”, a współpraca międzynarodowa popłaca kilkukrotnie. Warto mieć to na uwadze w momencie, gdy zastanawiamy się, czy wymiana do USA ma jakikolwiek sens.

Być może wciąż borykasz się z pytaniem jaki kierunek studiów wybrać? Przeczytaj ten artykuł i znajdź swój odpowiedni kierunek, a następnie dowiedz się, czy dana uczelnia oferuje wymiany międzynarodowe.