content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

praca dietetyk
Praca

Jak zostać dietetykiem? 

Wiele osób pragnie zostać dietetykiem, by pomagać ludziom zwalczać otyłość lub inne choroby związane ze złym odżywianiem się. Czasem zainteresowanie dietetyką wynika z tego, iż sami potrzebujemy pomocy dietetyka. Powszechnie wiadomo, że dość wysoki odsetek dietetyków na świecie, to tacy którzy sami kiedyś mieli problemy z odżywianiem i wiedzą jak ciężko jest poprawić swój obecny nawyk żywieniowy. Dietetycy, którzy dysponują takimi doświadczeniami są zdecydowanie bardziej autentyczni w swoim zawodzie i lepiej odbierani przez swoich potencjalnych klientów.

jak zostać dietetykiem?

Praca dietetyk

Istnieje kilka możliwości, aby zostać dietetykiem. Jednym z nich jest wybranie kierunku studiów w zakresie dietetyki. Studia kształcenia w zakresie dietetyki trwają zazwyczaj od 3 do 3,5 roku. Drugim z kolei sposobem na zostanie dietetykiem jest ukończenie szkolenia wprowadzającego i kształcącego w zakresie tej konkretnej specjalności. Najlepszym rozwiązaniem, które jest najbardziej pożądane na rynku pracy, jest zastosowanie tych dwóch sposobów jako elementy uzupełniające i komplementarne. Posiadając licencjat z Dietetyki oraz ukończone szkolenia z tego zakresu sprawiają, że stajemy się bardziej rzetelni wobec potencjalnych naszych podopiecznych.

Przez co potrzebujący rady dietetyka, będą zdecydowanie bardziej nam ufać z uwagi na to, iż mamy wiedzę popartą różnego rodzaju certyfikatami. Praca dietetyka jest dość przyszłościowym zawodem, patrząc perspektywiczne w jakim kierunku podąża żywność oraz jej naturalność. Należy również uwzględnić, że z roku na rok przybywa coraz, to więcej chorób spowodowanych otyłością i złym odżywianiem. Dobrze skonstruowana zbilansowana o wszystkie wartości odżywcze dieta przez specjalistę może zapobiec rozwojowi chorób oraz poprawić samopoczucie. W niektórych przypadkach skorzystanie z porady dietetyka jest koniecznością ze względu na zagrożenie życia. Tak więc możemy wywnioskować, że zawód dietetyk, będzie stawał się coraz bardziej popularny i potrzebny. 

Dowiedz się o innych podobnych zawodach, które mogą Cię zainteresować: Praca fizjoterapeuta

Ile zarabia dietetyk?

W zależności jaki kierunek obierzemy i miejsce pracy od tego będzie uwarunkowane nasze wynagrodzenie. Możemy wówczas pracować “dla kogoś” czyli w miejscach tj: placówki medyczne, szpitale, przychodnie, prywatne gabinety, sanatoria. W takich przypadkach wynagrodzenie dietetyka będzie się wahać w granicach od 3 tys. do 5 tys. zł netto. Natomiast  w przypadku podjęcia pracy na własną działalność gospodarczą nawet działając tylko on-line. Bazując głównie na poradach dietetycznych i rozpisywaniu diet. Nie ma górnej granicy wynagrodzeń, a wszystko, to jest ściśle uwarunkowane od naszego zaangażowania.

Ile zarabia dietetyk?

Porady dla nowych dietetyków

Dietetycy podobnie jak inne zawody związane z leczeniem dolegliwości powinni nieprzerwanie kształcić się w swym zawodzie i rozwijać swoje umiejętności. Poprzez uczęszczanie na kursy doszkalające, czytanie literatury z tej kategorii oraz śledzenie nowinek ze świata w swojej branży. Przede wszystkim powinni zachować otwarty umysł na nowe rozwiązania z zachowaniem ostrożności dla bezpieczeństwa pacjentów.