content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

ogłoszenie o prace przykład
Biznes Praca

Ogłoszenie o prace przykład, czyli jak znaleźć pracownika?

Znalezienie dobrego pracownika w dzisiejszych czasach na pewno nie jest łatwe. Obecny rynek określa się rynkiem pracownika, to znaczy, że pracownicy mogą, mówiąc kolokwialnie, przebierać w ofertach pracy, aby wybrać dla siebie najbardziej atrakcyjną. Dzisiaj to pracownik wybiera pracodawcę, a nie na odwrót.

Co powinno znaleźć się w ogłoszeniu?

Aby zwiększyć szanse pozyskania dobrego pracownika, należy napisać dobre ogłoszenie o pracę. Co to znaczy dobre ogłoszenie o pracę? W ogłoszeniu powinno znaleźć się kilka ważnych informacji. Wiele ogłoszeń napisanych jest tak, że pracownik nie do końca wie, na jakie stanowisko aplikuje, nie jest pewien, czy praca jest jedno czy wielozmianowa, a także jakich może spodziewać się zarobków i jakie są możliwości rozwoju w danej firmie. Czasami więc nawet zainteresowany kandydat porzuca takie ogłoszenie i przegląda kolejne. Warto więc przedstawić kandydatowi wszystkie te informacje już na samym początku. Oczywiście najbardziej kontrowersyjną kwestią jest wysokością wynagrodzenia. Nawet sami eksperci sprzecznie wypowiadają się to do tego, czy kandydat powinien znać stawkę już w momencie aplikowania.

Portale z ogłoszeniami i o pracę

Ogłoszenie o prace przykład można znaleźć na wielu serwisach ogłoszeniowych w Internecie. Dzisiaj już raczej odchodzi się od zamieszczania ogłoszeń związanych z pracą w gazetach. Wciąż jednak jest to dobry pomysł na przykład w małym miasteczku, gdzie wiadomo, że wszyscy mieszkańcy czytają daną gazetę i czerpią z niej najważniejsze informacje. Mieszkańcy małych miasteczek, szczególnie ludzie w średnim wieku i starsi raczej nie korzystają z internetu, stąd też pomysł zamieszczenia ogłoszenia w gazecie należy uznać za bardzo dobry. Jednak ludzie młodzi najczęściej szukają pracy właśnie przez internet. Można założyć konto na jednym z wielu portali przeznaczonych specjalnie do poszukiwania pracy. Na takich portalach aktywne są też osoby poszukujące pracowników, między innymi przedstawiciele rozmaitych agencji zatrudnienia.

Współczesny rynek pracy

Dla kogoś, kto ostatni raz zmieniał pracę kilka czy kilkanaście lat temu, odnalezienie się na współczesnym rynku pracy może być bardzo trudne. Trzeba przygotować dobre, nowoczesne cv, w którym kandydat zaprezentuje siebie w jak najlepszym świetle, aby zachęcić przyszłego pracodawcę do kontaktu. Rozmowa kwalifikacyjna ma być potwierdzeniem, że właściwa osoba znalazła się na właściwym miejscu. Później wszystko zostanie po raz kolejny zweryfikowane już w czasie okresu próbnego w pracy.

Sprawdź też: Praca fizjoterapeuta