content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

profesjonalne niszczenie dokumentow
Biznes

Profesjonalne niszczenie dokumentów – jakie metody zastosować, by zminimalizować ryzyko wycieku danych?

Gromadzenie, a po upływie określonego czasu utylizacja dokumentów to obowiązki przedsiębiorców i pracodawców. Wytwarzają oni liczne dokumenty związane z prowadzoną działalnością. Zalicza się do nich m.in. dokumentację kadrową, sprawozdania finansowe, czy dowody księgowe. Zawierają one dane osobowe, poufne i wrażliwe, które nie mogą dostać się w niepowołanie ręce. Nieprawidłowe postępowanie z danymi może prowadzić do poważnych konsekwencji, narazić organizację na straty, a dodatkowo wiąże się z odpowiedzialnością karną. Dlatego warto dowiedzieć się, jak poprawnie niszczyć dokumenty!

Skuteczne i trwałe niszczenie dokumentów

Przepisy prawa dokładnie określają jakie dokumenty muszą być przechowywane w określonym czasie. Ustawodawca jednak nie wskazał w jaki sposób należy przeprowadzić utylizację. Wiadomo jedynie, że niszczenie dokumentów musi być trwałe i skuteczne, aby niemożliwe było kopiowanie, udostępnianie i ponowne wykorzystanie informacji w nich zawartych. Dlatego wykluczone jest wyrzucanie dokumentacji do kosza na śmieci, rozrywanie jej rękami, czy rozcinanie nożyczkami. Ścinki powstające w ten sposób wciąż można odzyskać! Nie powinno korzystać się także z niszczarek, które nie spełniają określonych norm (urządzenia muszą być dostosowane do rodzaju dokumentów).

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Chcąc mieć pewność, że dokumenty zostaną zutylizowane w sposób sprawny i skuteczny, a także w zgodzie z obowiązującymi przepisami, jest podjęcie współpracy z zewnętrzną firmą, która może zająć się tym zadaniem. Jednym z zaufanych partnerów jest Ekoakta (więcej informacji na stronie https://www.ekoakta.pl/uslugi/niszczenie-dokumentow/warszawa/). Przedstawia kompleksową ofertę i gwarantuje profesjonalne niszczenie dokumentów, aby zapewnić przedsiębiorcom gwarancję bezpieczeństwa i postępowania zgodnie z prawem. Wyspecjalizowana jednostka korzysta z zaawansowanych rozwiązań, nowoczesnych i wydajnych narzędzi, które utylizują dokumentację sprawnie i trwale. Dokumenty są przewożone w zabezpieczonych pojemnikach do siedziby firmy i tam niszczone. Klient natomiast otrzymuje certyfikat potwierdzający wykonanie procedury.

Utylizacja dokumentów u klienta, która chroni przed wyciekiem danych

Jeżeli przedsiębiorcy zależy, aby utylizacja odbyła się w jego obecności (lub przedstawiciela), może zdecydować się na mobilne niszczenie dokumentów. Ekoakta dysponuje pojazdami wyposażonymi w instalację przeznaczoną do utylizacji. Pierwszy etap odbywa się w pojeździe i klient może wciąż w nim udział. Powstałe ścinki są przewożone do siedziby firmy i tam poddawane dalszemu niszczeniu. Dodajmy, że niszczenie dokumentów u klienta może odbywać się w wielu lokalizacjach. Firma przygotowała ofertę m.in. dla Krakowa https://www.ekoakta.pl/uslugi/niszczenie-dokumentow/krakow/, Poznania https://www.ekoakta.pl/uslugi/niszczenie-dokumentow/poznan/

oraz dla wielu innych miast! Ekoakta zaprasza do kontaktu wszystkich, którzy pragną szybko, tanio i skutecznie pozbyć się zdezaktualizow