Zakładanie spółek za granicą, to temat, który pojawia się w rozmowach inwestorów niemal cały czas. Każdy chce, aby jego firma rozwijała się prężnie i przynosiła dobre dochody. Właśnie z tego względu coraz częściej w kwestii rozwoju patrzy się na inne kraje, a osoby z całego świata chcą założyć spółkę na Liwie, Malcie, w Gruzji czy Estonii.
Czym wyróżnia się Litwa?
Spółka na litwiemoże okazać się dobrym rozwiązaniem dla niektórych przedsiębiorców. Do jej zalet najczęściej zalicza się to, że sam kraj buduje przyjazne środowisko, posiada stabilny system bankowy oraz rozwija się w branży usług elektronicznych. Podatek dochodowy dla małych przedsiębiorstw wynosi 5 %, a istnieje również szereg zwolnień z podatków dochodowych czy od nieruchomości. Dodać należy, że podatek na poziomie pięciu procent obowiązuje jedynie dla firm o przychodach do 300.000 euro. Niektórych może też odstraszać czas rejestracji firmy, który wynosi 14 dni. Nie jest to wiele, ale patrząc na inne kraje, które oferują rejestracje w 24 godziny, cały proces wydaje się długi.
Jakie są inne perspektywy na założenie spółki za granicą?
Do cieszących się popularnością krajów należy m.in.: Estonia, Gruzja oraz Malta. Czas rejestracji firmy w tych krajach to jedynie 24 godziny. Istnieje również możliwość zdalnego zarządzania firmą, a same koszty prowadzenia spółki są bardzo niskie. Dodatkowo te kraje posiadają dziesiątki umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, w tym również z Polską. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też przyjazne podejście do kryptowalut, które w ostatnich latach są bardzo popularne. Stabilna gospodarka i środowisko polityczne to kolejne zalety zarówno Malty, Estonii, jak i Gruzji. Przedsiębiorcy chętnie korzystają ze wszystkich tych udogodnień, za pomocą pośredników, np. wyspecjalizowanych prawników, którzy nie tylko rejestrują firmę, ale również pomagają w sprawnym jej prowadzeniu. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej https://www.thompsonstein.com/.
Artykuł sponsorowany