content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

kupno mieszkania pod wynajem
Finanse

Kupno mieszkania pod późniejszy wynajem

Chcesz kupić mieszkanie pod wynajem, ale nie wiesz, jak go wybrać, aby na pewno nie stracić zainwestowanych pieniędzy? Dla najemców liczy się przede wszystkim lokalizacja. Sprawdź, jak wybrać idealne miejsce i na co zwrócić uwagę, wybierając lokal pod wynajem.

Lokalizacja mieszkania – wybieraj duże miasta

Osoby, które szukają mieszkania na wynajem, często szukają lokum w tak zwanej „dobrej lokalizacji”. Co to oznacza? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę miejscowość, w której chcesz kupić mieszkanie. O wiele lepiej sprawdzą się w tej kwestii duże miasta, do których ludzie masowo przyjeżdżają i szukają lokali na wynajem, aby zacząć nowe życie w „wielkim mieście”.

Warto jednak pamiętać, że kupno mieszkania w dużym mieście nie należy do tanich. Trzeba zainwestować sporą sumę pieniędzy w sam lokal, aby następnie zacząć czerpać z niego korzyści. Wynajem takiego mieszkania w większych miejscowościach jest jednak bardzo opłacalne – zawsze znajdzie się chętny do najmu, a dodatkowo stawki za taką usługę są naprawdę wysokie, głównie w miastach wojewódzkich czy w samej stolicy.

Lokalizacja mieszkania – odległość od istotnych punktów miasta ma znaczenie

„Dobra lokalizacja” to nie tylko odpowiednia miejscowość, do której przyjeżdżają nowe osoby, chcące ułożyć sobie życie w nowym miejscu. Pod hasłem dotyczącym lokalizacji kryje się wiele pomniejszych elementów, które wpływają na rynek nieruchomości. Właśnie dlatego ciężko jest jednoznacznie określić, jakie jest najlepsze miejsce dla mieszkania na wynajem. Należy rozważyć także, w jaką grupę docelową mamy plan celować. Dla przykładu:

  • Studenci będą szukać mieszkań blisko uniwersytetów, aby nie musieć daleko przemieszczać się na zajęcia czy też tracić pieniędzy na przejazdy komunikacją miejską;
  • Rodziny z dziećmi docenią mieszkania na spokojnych osiedlach, najlepiej zamkniętych. Idealne lokale dla nich będą znajdować się np. blisko szkół, placów zabaw, przystanków komunikacji miejskiej i terenów zielonych;
  • Osoby, które za cel obrały, jedynie dobrze zarabiać, nie będą miały wygórowanych wymagań. Dla nich najważniejsza będzie cena wynajmu mieszkania (najlepiej na obrzeżach gdzie ceny są niższe). Skupiać się będą na dobrej komunikacji miejskiej i bliskości przystanków, aby móc bez problemu dotrzeć do pracy. Istotna może okazać się również dostępność dobrych dróg wyjazdowych z miasta, aby móc szybko wyjechać np. do rodziny na weekend;
  • Warto zastanowić się nad inwestycją pod wynajem Airbnb. Turyści na pewno docenią lokale z widokiem na miasto, do którego przyjechali, a także bliskości przystanków, aby móc dotrzeć do wszelakich miejsc wartych odwiedzenia.

Wybór budynku – blok, kamienica, wieżowiec czy może apartament?

Wybierając rodzaj budynku, w którym chce się kupić mieszkanie do wynajęcia, kolejny raz należy zwrócić uwagę na grupę docelową. Każdy nowy mieszkaniec, może oczekiwać czegoś innego. Z reguły zakłada się jednak, że najlepiej jest inwestować w lokale w bloku. Są one atrakcyjne cenowo, a do tego przyciągają sporą grupę odbiorców właśnie ze względu na stosunkowo niskie koszty.

Jeśli jednak chce się zainwestować w lokal, który może przynosić większe zyski, warto wybrać apartament w prestiżowej dzielnicy. Takie mieszkanie zapewni sumarycznie o wiele większe pieniądze, jednak znalezienie takiego najemcy może być trudniejsze niż w przypadku większości typowych ludzi chcących wynająć mieszkanie.

Jak znaleźć najemców dla swojego lokalu niezależnie od ich statusu? Wystarczy wystawić ogłoszenie w serwisie Nieruchomosci-online.pl i poczekać na kontakt ze strony chętnych osób. To wygodne i proste rozwiązanie, które umożliwia szybkie znalezienie najemcy przygotowanego przez nas mieszkania.