content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

jak zorganizowac transport z chin
Biznes

Jak zorganizować transport z Chin?

Wielu inwestorów zastanawia się, jak organizować transport produktów z Chin. Warto zapoznać się z różnymi środkami transportu, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat ich zalet oraz wad.

Wybór środka transportu

Podczas organizowania transportu z Chin bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim wybór odpowiedniego środka transportu. Podczas wyboru środka transportu należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Wśród nich można wskazać głównie koszt transportu oraz jego czas, ale także rodzaj przewożonego ładunku oraz uwarunkowania geopolityczne.

W dopasowaniu najlepszego środka transportu pomoże pośrednik – na przykład Discolm. Szczegóły na temat tego, jak działa w obszarze usługi transport z Chin, są dostępne na tej stronie: https://www.discolm.pl/transport-z-chin/

Transport morski

Transport z Chin może być realizowany między innymi drogą morską. W obecnych czasach jest to najczęściej wybierany środek transportu na trasie pomiędzy Chinami a Europą. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest cena, ponieważ transportu towarów drogą morską jest dość tani, zwłaszcza jeśli porównuje się go do innych sposobów. Dodatkowo w transporcie morskim możliwe jest przewożenie zróżnicowanych towarów o niestandardowych gabarytach. Wśród nich można wymienić nawet wyroby, które są uznawane za niebezpieczne.

Transport drogowy

Kolejną możliwością importu towarów z Chin do Europy jest transport drogowy. Nie jest to zbyt często wybierana metoda transportu, ponieważ wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Transport drogowy jest droższy niż kolejowy oraz morski, jednak wciąż tańszy od lotniczego. Czas dostawy w tym typie transportu wynosi od dziesięciu do dwudziestu dni i jest podobny do czasu dostawy w transporcie kolejowym oraz lotniczym.

Transport kolejowy

Wśród możliwości transportowania towarów z Chin można wskazać również skorzystanie z kolei. Transport kolejowy zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością u inwestorów. Jest to doskonała alternatywa dla transportu morskiego pod względem czasu dostawy. Dodatkowo jest to tańsze rozwiązanie niż transport drogą lotniczą. Czas dostawy w tym przypadku wynosi średnio od czternastu do dwudziestu dni. Możliwe jest transportowanie produktów w większej ilości lub o większych gabarytach niż standardowe.

A może transport lotniczy?

Podczas importowania produktów z Chin możliwe jest również skorzystanie z transportu lotniczego. Lotniczy transport towarów z Chin jest przede wszystkim drogi, dlatego staje się nieopłacalny dla wielu inwestorów. Dodatkowo transport lotniczy ma pewne ograniczenia, które są związane z gabarytami przewożonych towarów, a także zawartością przesyłek. Ten typ transportu najlepiej sprawdza się podczas przewożenia produktów o małych rozmiarach, ale dużej wartości. Może to być na przykład elektronika lub biżuteria.

Niezbędne dokumenty

Transport towarów z Chin wymaga zgromadzenia pewnych niezbędnych dokumentów, a także zapoznania się z procedurami celno-skarbowymi. Podczas importu towarów potrzebne będą takie dokumenty jak faktury handlowe, specyfikacje towarów, a także listy przewozowe. Ich brak może skończyć się nałożeniem kary finansowej lub zatrzymaniem przesyłki podczas kontroli celnej. Warto tego uniknąć oraz odpowiednio się przygotować do transportu towarów z Chin.

Dla początkujących importerów idealną opcją jest powierzenie wszystkich formalności pośrednikowi. Sprowadzi on towary do Polski, dopełni wszystkich formalności celno-skarbowych, a także wystawi polską fakturę VAT na azjatyckie produkty.