content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Biznes

Zastosowanie worków i woreczków strunowych w e-commerce

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy, stoi przed trudnym zadaniem wybrania odpowiedniego opakowania dla swoich produktów. Opakowanie to musi być wygodne, nie zajmować dodatkowego miejsca, musi być łatwo dostępne, stosunkowo tanie i nie wpływać na cechy sprzedawanego towaru. Okazuje się, że często optymalnym wyborem są worki i woreczki strunowe. W jakich sytuacjach będą najbardziej użyteczne?

Worki strunowe – co to takiego?

Najprościej mówiąc, są to woreczki foliowe z zamknięciem. Zasadniczo są dwa typy takich torebek. Najbardziej popularna, tzw. press and seal ma mechanizm polegający na ściśnięciu dwóch części palcami, tak by jedna weszła w drugą i zamknęła torebkę. Drugi, droższy rodzaj to torebki z suwakiem, który zaciska ich rant. Ich fachowa nazwa to slider lock

Zastosowanie worków i woreczków strunowych w e-commerce

Worki strunowe najczęściej wykorzystywane są do pakowania małych elementów, które mogłyby się zapodziać wewnątrz paczki. Znajdą swoje zastosowanie także w produktach, w których ważna jest czystość lub ochrona przed mieszaniem zapachów. Do przykładowych produktów, które bywają pakowane w woreczki strunowe zaliczamy:

– biżuterię,

– koraliki, ozdoby, cekiny,

– akcesoria krawieckie,

– ubrania,

– drobne części (np. śrubki, podkładki),

– urządzenia elektroniczne,

– gumki do włosów,

– akcesoria do instrumentów muzycznych (np. kostki gitarowe),

– produkty spożywcze,

– nasiona,

– przyprawy,

– próbki towarów.

Opakowania tego rodzaju doskonale chronią produkty przed zabrudzeniem i wilgocią, a dodatkowo są łatwe i szybkie w użyciu. Dodatkowo obecnie można znaleźć woreczki w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do profilu działalności. Ciekawą ofertę woreczków strunowych można znaleźć na przykład w sklepie https://e-hurtownia-opakowan.pl/woreczki-strunowe-c82

Zalety woreczków strunowych

Bezpieczne zamknięcie gwarantuje, że produkt się nie zgubi i nie zabrudzi, a właściwości fizyczne woreczków pozwalają na wiele zastosowań. Można je bez problemu mrozić, a na rynku istnieją także egzemplarze dopuszczone do kontaktu z żywnością – nie mają zapachu ani smaku. Folia polietylenowa, z których są wykonane, jest odporna na działanie kwasów i zasad.

W sprzedaży występują w różnych rozmiarach, od najmniejszych, mieszczących się w dłoni, do kilkudziesięciocentymetrowych worków. To sprawia, że są solidnym opakowaniem do dyspozycji praktycznie dla każdej branży. Mimo, że z pozoru może się to wydawać rozwiązaniem nieekologicznym, woreczki strunowe są wielokrotnego użytku, nie trzeba ich wyrzucać po wyjęciu produktu z opakowania. To odróżnia ich od większości innych opakowań plastikowych, które muszą być sklejane lub zgrzewane na stałe.