content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Wysłanie paczki z zagranicy
Lifestyle

Wysłanie paczki z zagranicy – jak przebiega?

W zglobalizowanym świecie wysyłanie paczek za granicę, a także z zagranicy do Polski nie stanowi najmniejszego problemu. Takie zamówienia obsługują firmy kurierskie. W jaki sposób przebiega wysyłanie paczki z zagranicy do Polski? Jaką drogę pokonuje paczka? W jaki sposób zaoszczędzić na kosztach wysyłki?

Specyfika przesyłek zagranicznych

Chociaż wysłanie paczki z zagranicy do Polski nie jest trudnym wyzwaniem, specyfika Takiego zlecenia jest nieco inna niż w przypadku przesyłek krajowych. Wiele zależy od tego, z jakiego miejsca zostanie nadana paczka. Do dyspozycji klientów pozostaje poczta, jak również firmy kurierskie. Przesyłki realizowane pomiędzy poszczególnymi krajami Europy pokonują w gruncie rzeczy podobną drogę do przesyłek krajowych. Trafiają do lokalnego centrum dystrybucyjnego, następnie są przewożone do oddziału kuriera odpowiadającego lokalizacji adresata paczki, skąd są dostarczane do odbiorcy. Dystans geograficzny decyduje o czasie dostawy.

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku przesyłek międzykontynentalnych. Z naturalnych powodów czas oczekiwania na przesyłkę się wydłuża, o czym dobrze wiedzą między innymi regularni klienci zagranicznych sklepów internetowych i platform marketplace. Cześć przesyłek jest realizowana drogą lotniczą, co przyspiesza dostawę, jednak zdecydowana większość trafia do Europy drogą morską. Ten sposób transportu jest bardziej wydajne ze względu na pojemność kontenerowców, jednak zajmuje więcej czasu. Odbiorcy przesyłek zagranicznych spoza Unii Europejskiej muszą niekiedy liczyć się z koniecznością zapłacenia cła, o ile przesyłka prezentuje relatywnie dużą wartość. Jak wysyłka paczki z zagranicy wygląda w praktyce z punktu widzenia klienta?

Przesyłka pocztowa – relatywnie tanie, ale czasochłonne rozwiązanie

Instytucje pocztowe działają w każdym kraju świata i zazwyczaj stanowią relatywnie tanią alternatywę dla usług kurierskich. Aby nadać paczkę wystarczy udać się na pocztę i nadać ją w dokładnie taki sam sposób jak w Polsce. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przesyłka może trafić do adresata nawet po wielu tygodniach.

Zagraniczne przesyłki kurierskie

Alternatywnym rozwiązaniem są przesyłki kurierskie. Wielu przewoźników działających na polskim rynku świadczy swoje usługi globalnie. Aby nadać paczkę można podobnie jak w Polsce zamówić usługę przez internet. Turyści i podróżnicy mogę natomiast dokonać nadania bezpośrednio w punkcie obsługi przewoźnika – takowe znajdują się między innymi na międzynarodowych lotniskach, w większych miastach, a nawet dużych dworcach kolejowych. W Europie wiele tego typu paczek jest dostarczane transportem kołowym. Niektórzy przewoźnicy świadczą tego typu usługi nawet w trybie ekspresowym – istnieje szansa, aby paczka z sąsiednich Niemiec dotarła do Polski jeszcze następnego dnia.

Tanie przesyłki zagraniczne za sprawą platformy logistycznej Apaczka.pl

Jednak dla wielu klientów barierę stanowi wysoka cena przesyłek. W jaki sposób ją zredukować? Dobrym rozwiązaniem jest wybór brokera kurierskiego, takiego jak platforma logistyczna Apaczka.pl. Pozwala to zapoznać się z ofertami kilku przewoźników i wybrać najtańszą, a jednocześnie skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Platforma realizuje także większe przesyłki, w tym paletowe, o czym można przeczytać na stronie https://www.apaczka.pl/palety-kurierem-transport-palet-pelny-zakres/.