content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Skoda leasing
Finanse

Nowa SKODA w atrakcyjnym leasingu dla firm

Zakup nowego samochodu wiąże się ze sporymi wydatkami. Nie każdy przedsiębiorca posiada stosowne oszczędności lub chce za jednym zamachem wydawać tak duże pieniądze. Można oczywiście pozyskać standardowy kredyt na firmę i kupić auto, ale procedury mogą być mozolne, a i tak nie każdy bank przyzna finansowanie. Jaka jest zatem alternatywa? Popularnym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców jest leasing pojazdu. Można w ten sposób wynająć na określony czas za odpowiednią opłatą samochody nowe i używane. Nie muszą to być zresztą typowe pojazdy osobowe, gdyż dane przedsiębiorstwo może potrzebować np. pojazdów dostawczych, ciągników czy innego rodzaju maszyn, które także są dostępne w leasingu. Leasing jest optymalnym i bezpiecznym rozwiązaniem na miarę potrzeb przedsiębiorcy.

Dlaczego warto się zdecydować na leasing nowego auta?

Nowe samochody prosto z salonu nie sprawiają kłopotów i są bezawaryjne. Poza tym, zawsze odczuwa się większy prestiż, jeśli wsiada się do zupełnie nowego i pachnącego jeszcze auta. Jeśli przedsiębiorca chce np. wymienić flotę swoich pojazdów lub tylko część floty zmodernizować, to nowy nabytek w formie leasingowej jest bardzo dobrym pomysłem. Zawsze istnieje możliwość ubiegania się o taki leasing SKODY, który po zakończeniu umowy pozwoli przedsiębiorcy wykupić dany pojazd na stałe.

Leasing finansowy czy operacyjny dla firm?

 Istnieją dwie podstawowe formy leasingu. Warto rozważyć każdy z nich, ponieważ to, co będzie dobre dla jednej formy, wcale nie musi być bardziej korzystne dla innej. Dlatego też oferty leasingowe zawsze należy rozpatrywać indywidualnie przez pryzmat potrzeb własnego zakładu. Leasing operacyjny to taka forma umowy, która pozwala zaliczać przez przedsiębiorcę do swoich kosztów uzyskania przychodów opłatę wstępną oraz raty w wysokości netto. Poza tym, leasingobiorca nie ponosi też kosztów amortyzacji pojazdów, a podatku vat nie płaci od razu, tylko jest on doliczany do rat. Przy leasingu operacyjnym pojazd pozostaje przez cały czas własnością firmy, która udziela leasingu. W przypadku leasingu finansowego samochód może przejść na własność przedsiębiorcy, lecz przedsiębiorca pokrywa koszty amortyzacji oraz podatek vat płacony z góry wraz z pierwszą ratą. Do kosztów uzyskania przychodu może wliczyć sobie opłatę amortyzacyjną oraz część odsetkową rat. Samochód przechodzi na własność firmy z niego korzystającej wraz ze spłatą ostatniej raty.

Leasing Skody – dlaczego opłacalny?

Skoda to marka ciesząca się ogromnym zaufaniem zarówno wśród klientów prywatnych, jak i przedstawicieli firm. Skoda leasing jest zatem często wybieranym rozwiązaniem. Nowa Skoda korzysta z wielu innowacyjnych technologii i udogodnień, pewnie trzyma się drogi, jest wygodna i komfortowa. Jest to samochód idealny na potrzeby małej firmy, ale sprawdza się także jako część floty większego przedsiębiorstwa. Skody są bardzo często leasingowane ze względu na swą niezawodność i stosunkowo niewielkie wymagania.

VW FS, czyli finansowanie na korzystnych warunkach

Przedsiębiorcy, którzy nie dysponują środkami na samodzielny wykup auta, mogą zdecydować się na korzystne finansowanie w VW FS. Dzięki temu zyskują niemalże natychmiastowy dostęp do wybranego modelu samochodu przy minimum formalności. Warto zaznaczyć, iż w wielu przypadkach zawarcie umowy leasingu nie obniża w żaden sposób zdolności kredytowej, jak to się dzieje przy standardowym kredycie bankowym. Dlatego też poza leasingiem można dodatkowo zaciągać zobowiązania na inne potrzeby swojej firmy bez nadmiernego ryzyka.