content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Kiedy nie warto zmieniać planu na Shopify Plus
Biznes

Kiedy nie warto zmieniać planu na Shopify Plus?

Shopify to platforma e-commerce, która jest aktualnie najszybciej rozwijającym się systemem tego typu, dostępnym w modelu subskrypcyjnym (SaaS). Osoby zainteresowane korzystaniem z niego, mają do wyboru kilka pakietów w różnych wariantach cenowych. Każdy z nich sprawdzi się w nieco innej sytuacji, a co najważniejsze, Shopify rośnie razem z biznesem, dlatego wraz z rozwojem swojego przedsiębiorstwa, możemy zmieniać plany na coraz wyższe, poszerzając tym samym swoje możliwości. Najdroższym dostępnym planem jest Shopify Plus, który ma mnóstwo zalet, jednak są sytuacje, w których nie warto go wybierać. Dlaczego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

  • Co to jest Shopify Plus?
  • Kiedy nie warto zmieniać planu na Shopify Plus?
  • Dlaczego warto wybrać Shopify?

Co to jest Shopify Plus?

Shopify Plus to najwyższy plan ze wszystkich dostępnych na platformie Shopify. To, co pierwsze rzuca się w oczy, gdy szukamy informacji na jego temat, to cena. Aby móc korzystać z tego wariantu, musimy liczyć się z opłatą wynoszącą co najmniej 2 tysiące dolarów miesięcznie. Do tego dochodzą dodatkowe koszty w wysokości m.in. prowizji, jednak szczegóły dotyczące kosztów są ustalane indywidualnie z każdym przedsiębiorcą. Jak łatwo się domyślić, Shopify Plus polecany jest dużym markom, o czym pisze wecanfly.pl, a powodem tego jest nie tylko cena, ale również dostępne funkcje.

Przede wszystkim witryna działająca na platformie Shopify w tym planie może obsługiwać nawet kilkanaście tysięcy zamówień składanych w tym samym czasie, co daje praktycznie nieograniczone możliwości sprzedaży m.in. pod względem ilości wystawionych produktów. Dzięki Shopify Plus możliwa jest także sprzedaż wielokanałowa, dostępne są również różne integracje i dodatkowe komponenty. Czy jednak każdy biznes tego potrzebuje?

Kiedy nie warto zmieniać planu na Shopify Plus?

Możliwości dostępne dzięki Shopify Plus robią ogromne wrażenie, czy jednak pozostałe plany ograniczają użytkowników w jakiś sposób? System Shopify posiada rozbudowany sklep z aplikacjami, do którego dostęp ma każdy użytkownik opłacający subskrypcję. Ponadto do naszej dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura, narzędzia do monitorowania sprzedaży oraz hosting. Jeśli zatem dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sprzedażą w sieci, plany podstawowe (Basic, Shopify, Advanced) będą dla nas optymalne, a przy tym nie pochłoną zbyt dużego budżetu. To, co oferuje Shopify Plus, będzie najprawdopodobniej przez nas zwyczajnie niewykorzystane.

Dlaczego warto wybrać Shopify?

Wielu specjalistów oraz użytkowników zwraca uwagę na łatwość obsługi tej platformy, dzięki czemu możliwe jest nawet samodzielne założenie na niej sklepu w ciągu kilku dni, bez posiadania szczególnych umiejętności związanych z programowaniem. Inną zaletą jest ogromny wybór szablonów, dzięki czemu można bardzo dobrze dopasować wygląd sklepu do swojej wizji i obranego stylu. Nie można pominąć także wysokiego poziomu bezpieczeństwa witryn stworzonych w oparciu o Shopify, a także darmowego wsparcia technicznego, które w bardzo szybkim tempie usuwa wszelkie awarie.