content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Praca

Jakie sprawy przyjmuje adwokat wyspecjalizowany w prawie pracy?

Prawo pracy jest istotne dla każdej osoby, która podjęła zatrudnienie na podstawie umów podlegających pod Kodeks pracy. Dotyczy to głównie popularnej formy zatrudnienia na etacie w oparciu o umowę o pracę. Kodeks zawiera wszystkie prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy bez względu na zajmowane stanowisko, wysokość wynagrodzenia i staż pracy. W razie złamania przepisów kodeksu, pracownik i pracodawca mają prawo zgłosić się do sądu i skorzystać z pomocy adwokata prawa pracy.

Adwokat prawa pracy w Warszawie – komu pomaga?

Adwokat prawa pracy na terenie Warszawy pomaga zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Usługi obejmują udzielanie porad prawnych, reprezentowanie klientów przed sądem pracy, a także wydawanie opinii na temat umów i kontraktów. Na zlecenie pracodawcy adwokat przygotowuje kontrakty menedżerskie, regulaminy pracy oraz inne dokumenty regulujące obowiązki i prawa na terenie danej firmy. Więcej o zakresie działań adwokata prawa pracy dowiesz się na https://www.adk-kancelaria.pl/oferta/prawo-pracy

Pracownicy, którzy zgłoszą się do prawnika, mogą natomiast skorzystać z pomocy w walce o zaległe wynagrodzenie lub bezpodstawne dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Adwokat reprezentuje klientów przed sądem w celu przedstawienia ich racji i wykazania złamania prawa pracy przez byłego lub obecnego pracodawcę. Kobiety mogą również zgłosić się do adwokata po pomoc w przypadku zwolnienia z pracy w czasie trwania ciąży lub tuż po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Jeśli zachodzi podejrzenie, że zwolnienie jest spowodowane wyłącznie macierzyństwem i niechęcią pracodawcy wobec kobiet posiadających dzieci, pracownica ma prawo dochodzić powrotu na zajmowane wcześniej stanowisko pracy.

Adwokat prawa pracy a mobbing

Do sądu pracy mogę zgłosić się również pracownicy, którzy padli ofiarą mobbingu. W ich przypadku pomoc adwokata jest istotna ze względu na zły stan emocjonalny, wynikający z długotrwałych szykan w pracy. Prawnik jest osobą postronną i jest w stanie odciąć się od negatywnych emocji, towarzyszących mobbingowi. Dzięki temu może reprezentować interesy swojego klienta i pomóc mu uporać się z traumą oraz uzyskać odszkodowanie za poniesione krzywdy. Zadania adwokata w przypadku mobbingu obejmują udowodnienie niewłaściwego zachowania ze strony innych pracowników lub kierownika wobec pokrzywdzonego oraz uzyskanie jak najwyższego odszkodowania. Wsparcie prawnika może również polegać na przywróceniu pracownika na stanowisko, z którego został niesłusznie zwolniony.

Artykuł sponsorowany