content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Pomysł na własny biznes
Biznes

Jaki biznes warto otworzyć?

Własny biznes to nie tylko szansa na zarobki, ale przede wszystkim niezależność i duże możliwości własnego rozwoju. Nie każdy pomysł na działalność handlową lub usługową ma jednak równe perspektywy na okazanie się tak zwanym strzałem w dziesiątkę. Warto więc najpierw zastanowić się, na co jest popyt, a dopiero potem zadbać o podaż. Co dobrze się dzisiaj sprzedaje?

Chętnie sięgamy po chemię zagraniczną

Zachodnie środki czystości i kosmetyki cieszą się dużą popularnością i to nie tylko od dzisiaj. Polacy sięgają po nie chętnie z przekonania, iż chemia z Niemiec czy Wielkiej Brytanii jest po prostu lepsza, choć jej cena wcale nie okazuje się wygórowana. Lubiane są przede wszystkim detergenty do prania, intensywnie pachnące płyny do płukania oraz bardzo skuteczne środki do czyszczenia kuchni czy łazienki. Jest kilka powodów, dla których wielu konsumentów woli wybrać preparat wyprodukowany na Zachodzie dla zachodniego klienta, niż ten dostępny w każdym większym lokalnym supermarkecie. Przemawia za tym między innymi:

  • większa wydajność, za którą stoi mocniej skoncentrowana formuła, 
  • większa skuteczność, która wynika z zastosowania większej ilość substancji aktywnych i wyższej jakości składników,
  • wygoda stosowania, czyli brak konieczności szorowania czy polerowania czyszczonych powierzchni,
  • wielofunkcyjne działanie, na przykład: zachodnie środki piorące nie tylko usuwają plamy, ale też zmiękczają, chronią kolory, pielęgnują włókna,
  • świetny stosunek jakości do ceny, ponieważ produkty nie są drogie, a przy tym używamy ich mniej z równie dobrym lub lepszym rezultatem,
  • intensywne i długo utrzymujące się kompozycje zapachowe, które zwyczajnie uprzyjemniają wykonywanie domowych obowiązków i przedłużają uczucie satysfakcji ze zrobionego prania czy sprzątania.

Co ważne, zaopatrzenie się w takie środki czystości nie stanowi wyzwania nawet dla małej, startującej na rynku firmy. Kiedy w grę wchodzi na przykład chemia z Niemiec, hurtownia taka jak EDG oferuje przedsiębiorcom nie tylko przystępne ceny, ale też duży wybór produktów wysokiej jakości i gwarancję otrzymania zamówionego terminu w krótkim czasie. 

Pomysł na własny biznes

Nie tylko chemia gospodarcza, ale również kosmetyki

Przeglądając ofertę dla firm dostępną pod adresem b2b.europedg.pl, możemy zauważyć, że zachodnim konsumentom oferowana jest nie tylko świetna chemia gospodarcza, ale również kosmetyki. Popyt na środki higieniczne i pielęgnacyjne będzie istniał zawsze, tak samo jak zapotrzebowanie na chemię do prania i sprzątania. Współczesny konsument często jest jednak coraz bardziej świadomy i oczekuje od kosmetyków nie tylko podstawowych, ale i dodatkowych właściwości. Chce zatem, aby żel pod prysznic mył i nawilżał skórę, a szampon nie tylko oczyszczał skórę głowy, ale także nabłyszczał włosy czy chronił ich kolor. Z takiego wielofunkcyjnego działania znane są właśnie zachodnie kosmetyki, które wyróżnia skład pełen naturalnych substancji pielęgnujących. 

Krok w stronę ekologii, czyli ekologiczna chemia do domu

Decydując się na otwarcie sklepu stacjonarnego lub sklepu internetowego z chemią i/lub kosmetykami zachodnimi, warto wziąć pod uwagę wprowadzenie do swojej oferty specjalnej linii produktów, odpowiadającej potrzebom dzisiejszego społeczeństwa – produktów ekologicznych. Ekologiczna chemia gospodarcza i naturalne kosmetyki to naprawdę chodliwy towar na współczesnym rynku. Konsumenci szukają takich wyrobów nie tylko z troski o przyrodę, ale również z troski o bezpieczeństwo własnej skóry. Preparaty bazujące na biodegradowalnych substancjach są bowiem jednocześnie delikatne i skuteczne. W przypadku chemii do prania czy sprzątania wykorzystują właściwości takich powszechnych produktów jak soda oczyszczona, kwasek cytrynowy czy ocet, zaś w formułach kosmetyków stosują substancje pochodzenia naturalnego, głównie roślinnego. Dzięki temu konsument, który zwraca uwagę na składy, chętniej sięga właśnie po wyrób zachodniej marki, która z reguły dąży do opracowywania formuł produktów łączących skuteczność z bezpieczeństwem stosowania.