content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

agencja pracy wroclaw
Biznes

Jaką agencję pracy we Wrocławiu wybrać?

Agencja pracy to dziś naturalny partner dla tych przedsiębiorstw, które prowadzą rekrutację, ale od dłuższego czasu nie mogą jej zakończyć z sukcesem. Nie jest to nic nadzwyczajnego: trudności ze znalezieniem pracowników zgłasza nawet 80 proc. pracodawców w Polsce, głównie z branży budowlanej, gastronomicznej, usługowej, hotelarskiej oraz IT. Jeśli znajdujesz się w podobnym położeniu, to czas skorzystać z pomocy ekspertów z zakresu rekrutacji. W naszym poradniku podpowiadamy, jaką agencję pracy we Wrocławiu wybrać, aby efekty takiej współpracy były szybkie i zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Szeroki zakres usług rekrutacyjnych 

Agencja pracy to bardzo obszerne pojęcie. Wielu pracodawców z góry zakłada, że taka agencja może jedynie pośredniczyć w zatrudnieniu pracowników. Tymczasem zakres usług profesjonalnych biur HR jest o wiele szerszy. 

Na pewno warto nawiązać współpracę z taką agencją, która nie idzie po linii najmniejszego oporu, ale szuka rozwiązań adekwatnych do potrzeb swojego klienta. W przypadku jednego pracodawcy zasadne może być pozyskanie pracowników tymczasowych, inny pracodawca może potrzebować pracowników etatowych (rekrutacja stała), jeszcze inny jedynie optymalizacji wykorzystania obecnie posiadanej kadry (doradztwo HR). 

Dobrze jest zatem poszukać agencji specjalizującej się w różnych Human Resources. Bardzo ważnym kryterium, szczególnie w kontekście trudnej sytuacji na polskim rynku pracy, jest doświadczenie agencji w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu – m.in. Ukraińców, Białorusinów czy Mołdawian, na których jest dziś ogromne zapotrzebowanie. 

Rada

Przed nawiązaniem współpracy z konkretną agencją radzimy upewnić się, że obsługuje lub obsługiwała przedsiębiorców z Twojej branży. Takie doświadczenie może być bezcenne na etapie rekrutowania pracowników o konkretnym profilu. 

Kompleksowa obsługa

Wybierając agencję pracy we Wrocławiu (czy w dowolnym innym mieście) warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona w stanie objąć przedsiębiorstwo kompleksową obsługą w zakresie zarówno klasycznej rekrutacji, jak i innych form wzmocnienia zespołu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla pracodawcy, który dzięki temu nie musi się osobiście angażować w żadne działania zmierzające do pozyskania nowych pracowników. 

Dobrym przykładem takiej obsługi jest outsourcing pracowniczy (nazywany również leasingiem pracowników). Korzysta z tego coraz więcej przedsiębiorców, których celem niekoniecznie jest zwiększenie zatrudnienia, ale na pewno pozyskanie nowych rąk do pracy w okresie wzmożonej liczby zamówień, urlopów etc. 

Leasing pracowników to usługa, w ramach której agencja bierze na siebie wszystkie obowiązki związane ze wzmocnieniem zespołu klienta. Agencja odpowiada za zrekrutowanie osób posiadających wymagane kwalifikacje, zatrudnia ich u siebie, a następnie oddelegowuje do pracy w zakładzie przedsiębiorcy. To agencja jest formalnym pracodawcą, stąd po jej stronie pozostają te najbardziej uciążliwe kwestie, jak obsługa kadrowo-płacowa czy dbanie o sprawy socjalne pracowników (szczególnie ważne w przypadku zatrudniania cudzoziemców). 

Oczywiście kompleksowej obsługi należy oczekiwać również wtedy, gdy pracodawca nie rozważa skorzystania z outsourcingu pracowniczego, ale zależy mu na pozyskaniu pracowników stałych. Wówczas agencja powinna przejąć wszystkie obowiązki rekrutacyjne, w tym rozpocząć rekrutację, przeanalizować nadesłane aplikacje, przeprowadzić rozmowy rekrutacyjne, a na końcu wyselekcjonować osoby, które najlepiej odpowiadają na oczekiwania klienta. 

Opinie dotychczasowych klientów 

To opinie innych pracodawców, którzy skorzystali już z oferty danej agencji, są prawdziwym papierkiem lakmusowym jakości świadczonych usług. Jeśli masz już na oku jakąś agencję, to koniecznie sprawdź ją w Internecie, wyszukując opinii dotychczasowych klientów. 

Jedną z najlepiej ocenianych agencji pracy we Wrocławiu jest Crew For You. To agencja z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje pracodawcom kompleksowe wsparcie zarówno na etapie uzupełniania wakatów, jak i optymalizowania zatrudnienia. 

Crew For You (https://crewforyou.pl/) nie jest typowym pośrednikiem pracy. Oferta agencji obejmuje znacznie szerszy zakres usług, w tym doradztwo HR oraz bardzo przydatny i opłacalny outsourcing kadrowo-płacowy. Najważniejszą zaletą agencji jest natomiast jej skuteczność w pozyskiwaniu pracowników – zwłaszcza na stanowiska produkcyjne i fizyczne. 

Więcej wskazówek, które ułatwią Ci wybranie odpowiedniej agencji pracy we Wrocławiu, znajdziesz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/agencja-pracy-we-wroclawiu-jak-wybrac-te-najlepsza/