content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Dlaczego warto zatrudnić księgową
Finanse

Dlaczego warto zatrudnić księgową?

Przedsiębiorcy będący właścicielami małych firm często chcą maksymalnie zejść z kosztów i przez to decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości. Jednak dla większości jest to przykry obowiązek. Aby ściągnąć go ze swoich barków, wystarczy zatrudnić księgową. Dlaczego warto to zrobić?

Zalety związane z zatrudnieniem księgowej 

Nie masz pojęcia o księgowości, ale chcesz zmierzyć się z zadaniem prowadzenia ewidencji przychodów, wyliczania pensji, podatku dochodowego i itp.? Niektórzy poddają się już po wnikliwym zapoznaniu się z obowiązkami, które by na nich czekały i które słusznie wydają się bardzo czasochłonne. A jak mówi stare przysłowie, czas to pieniądz, dlatego nie warto marnować go na sprawy, w których nie jesteśmy biegli. Lepszym rozwiązaniem jest powierzenie ich profesjonalistom. Co ważne, nie trzeba tworzyć w strukturach swojej firmy działu księgowości i zatrudniać księgowej na etat. Bo prowadzenie kadr i płac można powierzyć zewnętrznej firmie, która się w tym specjalizuje. Outsourcing kadrowo-płacowy jest coraz bardziej popularny i ma liczne plusy, takie jak fakt, że sprawami księgowymi zajmują się najlepsi specjaliści. Poza tym nie ma ryzyka, że księgowa zachoruje, przez co jej zadania nie zostaną wykonane.

Outsourcing doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw

Z Urzędem Skarbowym nie ma żartów i nawet niewielki błąd może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami, takimi jak wezwanie do wyjaśnienia, a niekiedy również grzywna. Dlatego najbezpieczniej, gdy księgowością zajmują się profesjonaliści. W przypadku małych oraz średnich przedsiębiorstw własny dział księgowy jest nieopłacalny, gdyż zatrudnienie księgowej wiąże się z odprowadzaniem składek i utrzymywaniem etatu, podczas gdy można skorzystać z outsourcingu kadr i płac. Daje to gwarancję prowadzenia księgowości na najwyższym poziomie, a w razie potrzeby zapewnia doradztwo z zakresu księgowości.

Powodem, dla którego warto zatrudnić księgową, jest przede wszystkim oszczędność czasu oraz bardzo znikome ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu w zadaniach księgowych.