content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

wynajem ciężarówki
Lifestyle

Dlaczego opłaca się wynajem samochodu ciężarowego?

W obecnych czasach wynajem samochodów ciężarowych jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi zaletami tego rozwiązania.

Zalety wynajmu ciężarówki

Wynajem samochodu ciężarowego to rozwiązanie, które ma szereg korzystnych aspektów. Wśród nich można wskazać przede wszystkim brak konieczności wydatkowania jednorazowo dużej ilości środków własnych na zakup pojazdu. Podczas wynajmu nie jest się narażonym także na liczne koszty dodatkowe, które są opłacane przez właściciela pojazdu. Wynajmujący nie ponosi opłat za eksploatację pojazdu, a opłaca jedynie koszty paliwa.

Serwis

Wynajem ciężarówki jest opłacalny dla przedsiębiorstw przede wszystkim pod kątem finansowym. Firma wynajmująca ciężarówkę nie musi dokonywać opłat za jej serwisowanie, które powinno być wykonywane w sposób regularny. Serwis obejmuje między innymi podstawowy przegląd, który dotyczy każdego pojazdu, a także regularne wymiany poszczególnych elementów eksploatacyjnych w pojeździe. Dodatkowo korzystający z wynajmu nie dokonuje również opłat za serwis klimatyzacji.

Ubezpieczenie

Wynajem ciężarówki wiąże się także z brakiem konieczności ponoszenia opłat za ubezpieczenie pojazdu, które może być dość wysokie w przypadku samochodów o większych gabarytach. Koszt pełnego ubezpieczenia samochodu ciężarowego może wynieść nawet do siedmiu tysięcy złotych. Dlatego korzystanie z wynajmu, gdy nie trzeba ponosić tych kosztów, będzie bardzo opłacalne dla przedsiębiorstwa. Pojazd ciężarowy powinien mieć ubezpieczenie obowiązkowe, jednak warto korzystać również z dodatkowego ubezpieczenia AC, jeśli istnieje taka możliwość w danym przypadku.

Utrata wartości

Wynajem samochodu ciężarowego chroni od utraty wartości pojazdu, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorstw, które z jakiegoś powodu nie decydują się na zakup własnej floty. Aktualnie bardzo korzystny wynajem samochodów ciężarowych można znaleźć w ofercie firmy MAN FS, dlatego warto się z nią zapoznać.