content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

szkolenia IT
Biznes

Bezpieczeństwo IT w każdej firmie – szkolenia IT

Rozwój technologii przyniósł ze sobą także nowe zagrożenia. Między innymi mowa tutaj o atakach hakerskich. Bardzo dużą stratą dla organizacji jest również utrata danych na skutek awarii bądź też niewłaściwej obsługi oprogramowania. Wszystkim tym zagrożeniom, rzecz jasna, można zapobiec. Aby Twoi pracownicy mogli to zrobić, powinni jednak przejść odpowiednie szkolenia IT.

Szkolenia IT – co to jest?

Szkolenia IT to warsztaty, na których uczestnicy mogą zyskać umiejętności i wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem komputerowym zarówno w firmie, jak i w domu. Bezpieczeństwo IT to jedno z bardzo ważnych zagadnień, które można opanować w trakcie zajęć. Na potencjalne zagrożenia narażone są bowiem w firmach między innymi: systemy informatyczne, systemy sieciowe, infrastruktura IT oraz oczywiście dane. Centrum szkoleniowe i usługa, którą możemy polecić to IknowIT – szkolenie Fortinet. Wspomniane warsztaty mają charakter nauki wiedzy teoretycznej, a także praktycznych umiejętności koniecznych do korzystania z rozwiązań IT od firmy Fortinet. Oferujemy autorskie szkolenia z zakresu:

  • administracji urządzeniem FortiAnalyzer,
  • administracji urządzeniami FortiGate z wykorzystaniem FortiManagera,
  • kompleksowego bezpieczeństwa sieci komputerowej,
  • monitorowania infrastruktury IT,
  • Quick Start Guide,
  • rozwiązywania problemów FortiGate Trouble Shooting,
  • zaawansowanej konfiguracji urządzenia, 
  • kompleksowego bezpieczeństwa poczty elektronicznej, 
  • zarządzania ochroną aplikacji webowych, 
  • zdalnego połączenia VPN. 

Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby możliwe było przećwiczenie w przyjemnej atmosferze wszystkich zagadnień. To tylko jeden z przykładów szkoleń IT. Ukończenie zajęć kończy się certyfikacją uczestników.

Bezpieczeństwo IT – dlaczego warto o nie zadbać?

Dane zawarte na dysku twardym firmowego komputera bądź też te, które są przechowywane „w chmurze” bardzo często są bezcenne. Ich utrata bądź też upublicznienie grozi zarówno stratami finansowymi, jak i na przykład zerwaniem współpracy z kontrahentami. Z tego też powodu istotne jest, aby szkolenia IT wskazywały uczestnikom, w jaki sposób mogą oni zadbać o firmowe bezpieczeństwo. Unikanie często popełnianych błędów, takich jak na przykład: ustawianie słabych haseł, wchodzenie na strony wyłudzające dane, bądź też przypadkowe kasowanie danych to tylko niewielka część przestrzegania zasad bezpieczeństwa IT. Szkolenie z bezpieczeństwa w uznanym miejscu jest wartościowe również ze względu na bogate doświadczenie kadry trenerskiej, certyfikowanych trenerów, możliwość skorzystania z szkoleń warsztatowych, a także indywidualnych terminów. 

Szkolenia z bezpieczeństwa IT są również nieocenione w sytuacji, gdy trenerzy przeprowadzają je w indywidualnym terminie w siedzibie firmy. Warto zatem zdecydować się na szkolenie z zakresu bezpieczeństwa IT albo oddelegować na nie swoich pracowników. Trzeba jednak pamiętać o wybraniu sprawdzonego miejsca.