content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

antyczne szafy
Lifestyle

Antyczne szafy i meble przeżywają kolejny renesans

W ostatnim czasie coraz częściej korzysta się z usług dekoratorów wnętrz. To oni są odpowiedzialni za to, aby mieszkanie było stylowe, eleganckie, a jednocześnie luksusowe. Jednak tego typu wnętrza lubią oryginalne meble, dzięki czemu pomieszczenia zyskują swój indywidualny charakter. Zamiast wydawać krocie na nowoczesne i nowe meble, warto zwrócić się ku meblom antycznym, które ostatnio przeżywają prawdziwy renesans. Meble antyczne, mają w sobie duszę, która sprawia, że są one niezwykle atrakcyjne, a ich wygląd przyciąga uwagę. Warto również pamiętać, że kiedyś meble projektowało się zupełnie inaczej niż obecnie.

Antyczne szafy, biurka i komody, czyli meble z historią

Przez wielu antyczne meble są uważane za te najpiękniejsze. Luksus, prestiż, a także doskonała forma wspomnianych mebli sprawiają, że są one bardzo pożądane przez designerów wnętrz. Szokująca potrafi być również ich cena, która niejednokrotnie potrafi być wyższa od nowych mebli, prosto z salonu.

Stare biurka i antyczne szafy, oprócz tego, że wspaniale wyglądają, mają bardzo charakterystyczną cechę, mają wspaniałą historię. Imponujące kształty, subtelny i eleganci projekt oraz wspaniałe wykonanie, to wszystko sprawia, że antyczne biurko postawione w gabinecie, będzie pięknie się prezentowało i przyciągało uwagę gości. Spoglądając na takie biurko można zauważyć, że jest ono praktycznie dziełem sztuki, czego nie można powiedzieć o nowoczesnych meblach, dostępnych w sklepie.

Oprócz biurek, kolejnym dziełem starej sztuki meblarskiej są antyczne komody, które, tak jak biurka, zachwycają designem i elegancją. Stara komoda będzie pasowała, praktycznie do każdego wnętrza i nada mu nonszalancji oraz atrakcyjności. Antyczna komoda, swoim wyglądem, nawiązuje do wspaniałych tradycji i historii. Kiedyś meble były wykonywane z pełnego drzewa (nie tak jak dzisiaj z różnego rodzaju płyt), co zaowocowało bardzo wysoką jakością ich wykonania i przede wszystkim trwałością mebli. Antyczna komoda, obok antycznego biurka, jest meblem, które powinno stanąć w każdym domu, jeśli jego właścicielom zależy na nadaniu mieszkaniu unikalnych cech i wspaniałego charakteru.

Antyczne biurka oraz komody, są meblami, które zauważa się na pierwszy rzut oka, a jako element wyposażenia, nadają domowi lub innemu pomieszczeniu, klasy, elegancji i wykwintności. Antyczne meble podkreślają indywidualny charakter wnętrza, którego nie da się podrobić nowoczesnymi meblami.

Obrazy antyki, jako uzupełnienie do mebli

Luksusowe wnętrze należy odpowiednio udekorować, a najlepsze będą do tego stare obrazy, które będą wyglądały niezwykle elegancko i nadadzą pomieszczeniu niesamowitej klasy. Oryginalność i estetyka to dwie cechy pomieszczeń wytwornych, które możemy nadać dekorując takie pomieszczenie antycznym obrazem, lub obrazami, które będą idealnym uzupełnieniem do wspaniałych antycznych mebli. Bez względu na styl domu, wspomniane obrazy będą pasowały idealnie do każdego wnętrza. To, co wyróżnia takie obrazy, to ich niezwykłe pochodzenie. Obraz malowany ręką skrywa w sobie wiele tajemnic i historii, które stały za jego powstaniem. To właśnie antyczne obrazy ceni się najbardziej, jako antyki, które dekorują pomieszczenie i wpływają na jego stylistykę.

Mieszkanie lub biuro z charakterem? Tylko z antykami będzie to możliwe

Mieszkanie, które chce mieć swój charakter, a jednocześnie chce zachować klasę i elegancje musi się czymś wyróżniać. Aby osiągnąć zamierzony efekt, warto sięgnąć po antyczne meble, a w szczególności biurko oraz komodę, a na ścianie warto powiesić antyczny obraz. Wszystkie te elementy świetnie ze sobą współgrają i pasują do praktycznie każdego stylu wnętrza. Tak obrazy, jak i meble z każdym rokiem będą zyskiwać na wartości, dzięki czemu warto potraktować je jako inwestycję, która oprócz tego, że będzie elegancko się prezentować, z czasem stanie się dla nas jeszcze bardziej wartościowa.