content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

adwokat
Praca

Adwokat rodzinny – kiedy warto zwrócić się o pomoc?

Kancelaria adwokacka oferuje zróżnicowany rodzaj wsparcia – zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Nieustannie zmieniające się przepisy prawne oraz ich zawiłość sprawiają, że z usług kancelarii korzystamy nie tylko w momencie problemów natury prawnej, ale także w kwestiach konsultacyjnych.

Kancelaria adwokacka oferuje zróżnicowany rodzaj wsparcia – zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Nieustannie zmieniające się przepisy prawne oraz ich zawiłość sprawiają, że z usług kancelarii korzystamy nie tylko w momencie problemów natury prawnej, ale także w kwestiach konsultacyjnych. Jaki zakres obowiązków pełni adwokat rodzinny i kiedy warto zwrócić się do niego o pomoc?

Jakimi zagadnieniami zajmuje się adwokat rodzinny?

Zapewne każdy z nas co najmniej raz w życiu zastanawiał się, jak zinterpretować powinien dany przepis. Normy prawne to szczególna kategoria zapisów, cechująca się niezwykłą dynamicznością. Nieustannie wprowadzane zmiany, aktualizacja obowiązujących przepisów bądź wręcz całkowita ich zmiana sprawiają, że odnalezienie się i zrozumienie danych norm prawnych stanowią dla większości z nas dużą trudność. Dlatego też kancelaria adwokacka oferuje wsparcie osobom fizycznym oraz przedsiębiorstwom z każdego sektora. Firmom zaleca się, aby korzystały one z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej nie tylko w przypadku problemów z klientem bądź kontrahentem, ale także w kwestiach bieżących. Nieustanna współpraca w prawnikiem pozwala uniknąć późniejszych trudności, a tym samym poważnych konsekwencji prawnych.

Adwokat rodzinny Katowice oferuje fachową pomoc merytoryczną, która okazuje się być nieocenionym wsparciem w bardzo delikatnych i niekiedy pełnych emocji sprawach, które dotyczą naszych członków rodziny. Najczęściej zakres usług kancelarii adwokackiej obejmuje wówczas – rozwód bez orzeczenia o winie bądź z orzeczeniem o winie, sprawy nieletnich, porwania rodzicielskie (np. uprowadzenie dziecka za granicę), ustalenia oraz egzekwowanie kontaktów z dziećmi, ustalenia bądź zaprzeczenie ojcostwa, sprawy odnośnie władzy rodzicielskiej (ustalenie, ograniczenie, pozbawienie), separacja, podział majątku oraz alimenty (dochodzenie lub egzekwowanie).

Czego dotyczy prawo cywilne?

Prawo cywilne Katowice to dziedzina obejmująca zagadnienia związane ze spornymi sytuacjami. Mogą być to kwestie związane z powództwem o zapłatę, postępowania egzekucyjne, sporządzanie umów, spadki, zachówki, wydziedziczenia, sprawy gospodarcze, skargi pauliańskie, darowizny, odwołania darowizn, intercyzy małżeńskie, przemoc w rodzinie bądź ubezwłasnowolnienia. Kancelaria adwokacka sporządzać może i opiniować różnego typu umowy oraz zobowiązania – np. o dzieło, zlecenia, najmu czy dzierżawy, jak i każdy inny rodzaj.

Jest to artykuł gościnny kancelarii adwokackiej Katowice.