content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Lifestyle

5 powodów, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę

Odnawialne źródła energii są coraz popularniejsze w naszym kraju i stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych metod generowania prądu. Rozwiązaniem, które w ostatnich latach cieszy się największą popularnością, jest fotowoltaika, umożliwiająca wytwarzanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieniowania słonecznego. Zastanawiasz się nad założeniem paneli fotowoltaicznych w swoim domu? Oto 5 powodów, dla których zdecydowanie warto się na to zdecydować!

Fotowoltaika to niezależność od zewnętrznych dostawców prądu

Inwestując w panele fotowoltaiczne, stajesz się producentem energii elektrycznej, którą możesz przeznaczyć do własnych celów – oświetlenia budynku czy zasilenia prądem znajdujących się w nim sprzętów. 

W ten sposób ograniczasz do minimum albo całkowicie rezygnujesz z oferty zewnętrznych dostawców, co sprawia, że stajesz się niezależny. W efekcie rosnące ceny prądu w Polsce przestają być Twoim zmartwieniem.

Trwałość paneli fotowoltaicznych przez długie lata

Inwestycja w fotowoltaikę jest długoterminowa, ponieważ nowoczesne instalacje są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, przez co zachowują sprawność na przestrzeni kilkudziesięciu lat. 

Co więcej, możesz mieć pewność, że dzięki uzyskanym oszczędnościom zwrot z inwestycji będzie miał miejsce już po kilku latach użytkowania paneli fotowoltaicznych.

Łatwość obsługi instalacji fotowoltaicznej

Działanie instalacji fotowoltaicznej jest całkowicie bezobsługowe – zarówno produkcja, jak i przesył energii elektrycznej są zautomatyzowane, więc nie musisz zajmować się konfiguracją czy kontrolą systemu. W dodatku samo utrzymanie paneli fotowoltaicznych w idealnym stanie nie wymaga częstych konserwacji, co nie tylko zapewni Ci maksymalny komfort użytkowania, ale również pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów.

Możliwość dofinansowania inwestycji

Brakuje CI funduszy na zakup instalacji fotowoltaicznej, która dostarczałaby Ci niezbędną ilość energii elektrycznej? Bez obaw – możesz skorzystać z licznych metod dofinansowania, dzięki czemu koszt całej inwestycji zostanie znacznie zredukowany. Aktualnie do Twojej dyspozycji są:

  • Program Mój Prąd;
  • Program Agroenergia;
  • Program Czyste Powietrze;
  • Program Energia Plus;
  • Program Prosument 2;
  • Programy regionalne.

Korzystny wpływ na środowisko

Fotowoltaika należy do odnawialnych źródeł energii, co oznacza, że stanowi niewyczerpalne źródło prądu i jest w stu procentach ekologiczna. Jej działanie nie prowadzi do generowania szkodliwych substancji czy hałasu, który mógłby wpłynąć na Twój komfort.

Jeżeli chcesz cieszyć się stałym dostępem do bezpłatnej energii elektrycznej, skorzystaj z usług firmy Ziterm, której specjalnością jest fotowoltaika. Bielsko-Biała to miejsce, w którym świadczy ona swoje usługi zarówno klientom prywatnym, jak też biznesowym.