content-manager.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Mistrzostwa Świata
Lifestyle

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej: Polacy żegnają się z rywalizacją

Biało-Czerwonym nie udało się wypełnić celu na mistrzostwa świata w 2023 roku, jakim był awans do ćwierćfinału bądź miejsce w czołowej dziesiątce. Zakończyli turniej na 15. miejscu, choć na pewno liczyli na lepszy wynik. Nie udało się pokonać Francji czy Hiszpanii, które okazały się zbyt mocne. Co gorsza, Polacy przegrali w kiepskim stylu z Słowenią, co wpłynęło na całościową ocenę ich występu. Jednak turniej ten nie zakończył się samymi porażkami i szczęście udało się wygrać z Arabią Saudyjską, Czarnogórą i Iranem, co pozwoliło zakończyć imprezę z dorobkiem pięciu punktów.

Czy istniała realna szansa na awans?

Reprezentacja Polski poniosłą porażki w kluczowych meczach turnieju. Mecz ostatniej szansy na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej również nie zakończył się pozytywnym wynikiem. W Krakowie, Biało-Czerwoni ulegli Hiszpanii 23-27. To trzecia przegrana Polaków w turnieju, po porażkach z Francją oraz Słowenią. Niestety, to oznacza, że nie zawalczą o medale mistrzostw świata ani nie znajdą się w pierwszej ósemce turnieju, dającej prawo gry w eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Niestety po trzech nieudanych spotkaniach, z Francją i Słowenią, nawet wygrana z Arabią Saudyjską, nie sprawiła, że przybyło punktów w tabeli. Polska drużyna zmierzyła się jeszcze z Czarnogórą i Iranem, jednak wyniki tych meczów nie miały już znaczenia dla losów reprezentacji.

Pomimo ciężkiego początku, Polska zajęła dobre miejsce w tabeli

Reprezentacja Polski zakończyła swój występ w Turnieju Finałowym Mistrzostw Świata w Katowicach. Wstępna runda nie przyniosła dobrych wyników dla biało-czerwonych. Przegrali z Francją 24:26 oraz ze Słowenią 23:32, jednak ostatecznie awansowali dzięki wygranej nad Arabią Saudyjską 27:24. Niestety, szansa na ćwierćfinał została zaprzepaszczona po porażce z Hiszpanią 23:37. W niedzielę polscy szczypiorniści pokonali Czarnogórę i Iran, co pozwoliło im zająć czwarte miejsce w tabeli grupy I, ale wiadomo, że Polacy znajdą się między 14 a 16 miejscem.

Polacy zakończyli rywalizację, jednak to nie koniec turnieju

Niestety polacy pożegnali się z rywalizacją na mistrzostwach świata, jednak termin nadal trwa, a dziś czekamy na nadchodzące ćwierćfinały. Kogo w nich zobaczymy? Po długich i trudnych turniejach grupowych wiemy już, kto zagra w ćwierćfinałach najważniejszej imprezie piłki ręcznej w tym roku – Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Gdańsku i Sztokholmie. W ćwierćfinale zobaczymy Francję, Niemcy, Szwecję, Egipt, Norwegię, Hiszpanię, Węgry i Danię. Jest to wspaniała okazja, by zobaczyć jak najlepsi zawodnicy na świecie będą walczyć o zwycięstwo w tym wyjątkowym turnieju. Wszystkich fanów piłki ręcznej zapraszamy na to wyjątkowe widowisko, które na pewno zapadnie głęboko w ich pamięć. Nie można tego przegapić! 

Jeśli chcesz być na bieżąco to aktualne tabele i wyniki można obserwować na stronie ETOTO. Dodatkowo rejestrując się na etoto z kodem MECZYKI dostaniesz bonus startowy.

Materiał zewnętrzny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.